Hayır kurumlarımız dünyayı sevindirdi

 

Hayır kurumlarımız dünyayı sevindirdi

 

Türk hayır kurumlarının bayram öncesi başlattığı kurban bağışı kampanyası 3 kıtada 100'den fazla ülkeye ulaştı. Dünyanın dörtbir yanındaki milyonlarca yoksul ve kimsesiz, 200 bin kurbanın etini paylaştı. Çocuklara ise harçlık dağıtıldı

Hayır kurumlarımız dünyayı sevindirdi

İSTİHBARAT SERVİSİ / İSTANBUL
Hayırsever vatandaşların bağışladıkları kurbanlar dünyanın dört bir yanındaki yoksul halkın yüzünü güldürdü.Yardım dernekleri aracılığıyla yolsul Müslümanlara ulaştırılan kurban eti Türk halkının yardımseverliğini bir kez daha ortaya koydu. İnsani Yardım Vakfı, Kimse Yok Mu Derneği, Deniz Feneri ile Cansuyu Derneği hem yurt içinde hem de yurt dışında yoksulların bu bayram sofralarına kurban eti ulaştırdı. Ayrıca yetimhanelerdeki çocuklar ziyaret edildi ve onlara bayram harçlığının yanında bayramlık giysiler hediye edildi.

200 BİN KURBAN

Dernekler bu yıl toplam 200 bin kurbanı yurt dışında kesip yoksullara ulaştırdı. Kimse Yok Mu Derneği Doğu ve Güneydoğu'da 60 bin aileye kurban eti dağıttı. Ayrıca 50 ülkede kurban kesti. Özellikle felaketzede Bangladeş, Pakistan,Filistin ve Lübnan gibi ülkelere öncelik verildi. Cansuyu Derneği de hayırseverler tarafından verilen kurbanları üç kıtada 25 ülkeye ulaştırıldı.

YÜZLER GÜLDÜRÜLDÜ

Yine 111 ülkede 50 bin kurban kesip dağıtan İnsani Yardım Vakfı (İHH), Anadolu insanın cömertliğini ve merhamet duygusunu dünyanın dört bir yanına taşıdı.Güney Afrika'dan Tanzanya'ya, Pakistan'dan Endonezya'ya, Filistin'den Sri Lanka'ya kadar pekçok ülke ve birçoğumuzun ismini yeni duyduğu bölgelere kadar dünyanın farklı coğrafyalarındaki insanlara, hayırsever Anadolu insanının kurban bağışları ulaştırıldı. Hastane, huzurevi ve yetimhanelerdekiler de unutulmadı. Deniz Feneri Derneği de topladığı kurbanları hem yurt içi hem de yurt dışında yoksul halka dağıttı. Ayrıca bu yıl ilk kez Kızılay Derneği de yurt dışında kurban kesti.

22.12.2007

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !